Výlety po okolí

 

Místo, kde leží Apartmány Antonelli, je vhodné i jako základna pro výlety autem. Ještěd je vzdálen asi 6 km. Jeho poloha je ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku, a pro lyžování. Na vrchol Ještědu vede sedačková i kabinová lanovka. Cesta autem trvá přibližně 10 minut, ale je možno využít i přepravu autobusem, zastávka je vzdálená 20 metrů od domu.

Lázně Kundratice vznikly jako součást městečka Osečná roku 1881 a patří mezi nejstarší lázně v Čechách, ve kterých se používá jako přírodní léčivý zdroj slatina. Nosným  léčebným programem jsou koupele v přírodní léčivé sirnoželezité slatině a tato léčba je podle potřeby doplňována různými typy masáží, koupelemi jehličnatými, sirnými, jodovými, perličkovými, vodoléčbou a mnoha dalšími procedurami včetně akupunktury, plynopunktury, kryoterapie a chiropraxe. V současné době bylo podávání léčebných procedur rozšířeno o ošetření pomocí laseru a biolampy.

Je zde možnost pěších výletů, například na Krkavčí skály (možnost horolezeckých výstupů).

V okolí dále naleznete nádherné trasy pro cyklistické výlety v Podještědí.

Cyklostezka - Na Ještěd

Čeká vás náročné stoupání i sjezdy,odměnou budou nádherné výhledy. 
Délka trasy: 37 km,náročná. 
Průběh cyklostezky: 
Český Dub,Proseč pod Ještědem, 
Rašovka-rozc.,Pláně pod Ještědem, 
Ještědka-rozc.,Ještěd,Ještědka -rozc., 
Tetřeví sedlo-rozc.,Horní Hanychov, 
Pilínkov,Rašovka-rozc.,Proseč pod Ještědem, 
Český Dub. 

Cyklostezka - Frýdlantský výběžek

Odměnou za šlapaní do kopců jsou zajímavé výhledy.Trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi. 
Délka trasy: 47 km, nenáročná. 
Průběh cyklostezky: 
Frýdlant, Višňová, Andělka, Ves, 
Černousy, Pertoltice, Bulovka, 
Horní Řasnice, Krásný les, Frýdlant.

Cyklostezka - Přes vyhlídky

Trasa vede přes nejkrásnější vyhlídky Jizerských hor. 
Délka trasy: 37 km, středně těžká. 
Průběh cyklostezky: 
Mníšek, Oldřichov v Hájích, Na pilách-rozc., 
Hřebínek-rozc., Krásná Maří, Kristiánovská cesta.rozc., 
Kristiánov, Nová Louka, Fojtka, Mníšek.

Turistické trasy


Ves Světlá pod Ještědem


Zajímavé místo pro pěší turisty a cyklisty. Zde trávila prázdniny Karolina Světlá. Naleznete zde její sochu, původní Antošův statek, dnes hostinec U Richterů, dějiště Vesnického románu a další pamětihodnosti.

Hamr na Jezeře je vzdálen 10min. jízdy autem. Vede k němu i cyklostezka. Hamerský rybník slouží k rybolovu a k rekreačním účelům. Vznikl v 16.století, celková vodní plocha zaujímá přibližně 56ha a je ponořen do rozsáhlých lesních porostů bývalého vojenského prostoru. Na jeho březích naleznete koupaliště, kemp, restaurace a stánky s občerstvením. Koupaliště disponuje 400m dlouhou pláží, půjčovnou loděk, lehátek, slunečníků a dětským hřištěm. Část rybníka slouží pro vodní lyžování.

Golf Rozstání je vzdálen 5 minut jízdy.

V okolí pensionu jsou tři restaurace a 20 minut jízdy autem je velká nákupní centra  Liberce, např.Hypernova, Globus.

V nákupním a zábavním komplexu Babylon se nachází aquapark, lunapark, bowling,casino, diskotéka, herny, laser game. 

Zoologická zahrada v Liberci je nejstarší ZOO v České republice, byla vystavena v roce 1919. Největší zájem návštěvníků v současné době poutají bílí tygři a vzácný druh takina zlatého. 

Botanická zahrada  je nově zrekonstruovaná a řadí se bohatstvím svých sbírek na přední místo evropských zařízeních tohoto druhu. Patří sem mj.unikátní expozice masožravých rostlin, orchidejí nebo miniaturních bonsaí.

Liberec – Naivní divadlo

Naivní divadlo Liberec bylo založeno v roce 1949 jako jedno z prvních profesionálních loutkových divadel v bývalém Československu. Přestože se jeho tvorba přirozeným vývojem ubírala různými směry, v podvědomí diváků i odborníků se zapisuje jako velmi kvalitní české loutkové divadlo již pětapadesát let.

Liberec – Šaldovo divadlo

Historie divadelní budovy dnešního Divadla F. X. Šaldy se začala psát krátce poté, co Soukenické divadlo 24. dubna 1879 ze záhadných příčin vyhořelo. 
O vypracování projektu byli požádáni vídeňští architekti Ferdinand Fellner (1847 - 1916) a Hermann Helmer (1849 - 1919), jejichž ateliér patřil po řadu let k nejvýznamnějším v Evropě. Hlavní opona pochází od rakouského mis-tra Gustava Klimta (1862 - 1918), budoucího předního představitele tzv. vídeňské secese a evropského malířství na přelomu století. Zhotovil ji se svým spolužákem Franzem Matschem (1861 - 1942) a mladším bratrem Ernestem (1864 - 1892) ještě v době studií na vídeňské umělecké průmyslové škole. 
U nás můžete shlédnout operu, činohru či balet. 

Liberec – Kostel Sv. Antonína Velikého

Kostel sv. Antonína Velikého na Sokolovském náměstí tvoří díky své 70 metrů vysoké věži jednu z dominant Liberce (radniční věž v sousedství měří "pouze"65 metrů) již po několik staletí. Byl postaven na místě původního dřevěného kostelíku s nímž je spjata současně i první zmínka o Liberci z roku 1352 v souvislosti s placením desátků. Nynější kostel byl postaven v letech 1579-1587 pravděpodobně dle návrhu stavitele M. Spazia a je první zděnou stavbou města. Interiér je zdoben střídmě v protestanstském duchu, cenný je zejména hlavní oltář vysoký 10 metrů, který znázorňuje patrony české země. 


Liberec – Kostel Sv. Kříže

Tento kostel z padesátých let 18. století je nejcennější barokní stavbou Liberce. Vystavěn byl na místě kostelíku z roku 1696 dle projektu panského stavitele J.J.Kunze. Název získal kostel zřejmě díky svému půdorysu, který se dříve skutečně podobal kříži, vzhledově zase nápadně připomíná kostel v Hejnicích. Zajímavá je jistě i skutečnost, že právě v kostele sv.Kříže byla roku 1759 zřízena první veřejná knihovna v Liberci. Zásluhu na tom měl především Anton Kopsch, který také financoval bohatou výzdobu kostela. Cenná umělecká díla zde zůstala zachována až do dnešních dnů, nejvzácnější z nich je soška Matky Boží, jež se může pochlubit také zajímavou historií. Samotný kostel je jistě skvostným dílem, ovšem i jeho okolí zdobí vzácné památky. V zahradě kostela je totiž umístěn krásný morový sloup z dílny slavného sochaře M. B. Brauna, kolem něj je křížová cesta s obrazy J. Führicha - rodáka z nedaleké Chrastavy. 

Liberec – Severočeské muzeum

Severočeské muzeum je pseudorenesanční budova od Bedřicha Ohmanna z Vídně z r. 1898. Obsahuje přírodovědnou historickou expozici o Liberecku, sbírky uměleckého průmyslu a velkou sbírku středoevropského skla. 


Česká chalupa

Z Lidových sadů v Liberci vede krásná trasa směrem na Jizerské hory do Rudolfova (3km), která končí známou restaurací Česká chalupa. 


Dolení Paseky

Oblíbená je turistická trasa z Liberce přes Pláně a Světlou pod Ještědem do Hořeních a Doleních Pasek. Je vhodná pro zdatnější turisty. 


Český Dub - Schmittova Vila – Podještědské muzeum Karolíny Světlé

Zakladatelem muzea byl Václav Havel, který v roce 1913 inicioval uspořádání výstavy starožitností. O 6 let později získala Učitelská komise památky na spisovatelku a tvůrkyni českého románu, Karolínu Světlou, která pobývala ve Světlé pod Ještědem nedalekém rodišti svého manžela. Uvedené dokumenty se staly základem sbírkových fondů muzea. V roce 1938 byly sbírky přestěhovány, po válce opět pod vedením V. Havla instalovány ve vile, v níž sídlí muzeum dodnes. V muzeu jsou instalovány expozice dějin města, místního textilního průmyslu, sbírka barokního a lidového nábytku a především pak dokumenty přibližující dílo a život Karolíny Světlé. 

Českodubský klášter johanitů

Jedná se o unikát z poloviny 13.století, nedávno zpřístupněný. Jedná se o patrový komplex kamenných románsko-gotických budov, objevených teprve v roce 1991. Dochovaly se i městské hradby, honosná radnice na náměstí a barokní mariánský sloup.

Frýdlant v Čechách - Městské muzeum

Městské muzeum bylo založeno roku 1893, nejdříve sídlilo v jedné místnosti chudobince, později v nové radnici. Muzeum sídlí v novorenesanční cihlové stavbě s vysokou věží. Radnice má na průčelí sochařskou výzdobu od T. Friedla z Vídně. V budově jsou instalovány expozice historie města. Vedle dobových dokumentů si zde mohou návštěvníci prohlédnout výrobky starých hrnčířských dílen, kamnářů, soukeníků a pláteníků, sbírku skla a porcelánu, historických zbraní a hudebních nástrojů. Další expozice je geologie Frýdlantska. Radní síň zdobí obraz panoramatu Frýdlantu a na schodišti budí pozornost busta Albrechta z Valdštejna.